Coach 4 You
Rozwój osobisty i coaching dla Ciebie!
Dowiedz się więcej

Zarządzanie w metodologii Agile

W życiu każdego przedsiębiorstwa pojawiają się z czasem problemy z zarządzaniem. Mogą one być krótko- lub długotrwałe, dotyczyć jednego działu lub całej organizacji. Tak samo mogą one prowadzić do głębszych problemów i upadku firmy lub być motorem napędowym i dzięki zaimplementowanym zmianom wznieść naszą organizację na wyżyny!

Metodologia Agile została stworzona by eliminować najczęściej spotykane problemy zarówno w procesie produkcji jak i samym zarządzaniu. Jednym z nich jest ewolucja wymagań klienta wraz z okresem trwania projektu. Analizowanie każdego z problemu oraz skuteczne reagowanie jeszcze zanim on zaistnieje stawia osoby korzystające z owej metodologii parę kroków przed innymi managerami.

 

Spotkanie zespołu projektowego w biurze

 

Znając możliwe trudności jesteśmy w stanie już na etapie planowania proponować alternatywne rozwiązania, co znacznie przyspiesza proces produkcji oraz zwiększa zadowolenie klienta i nasze poczucie profesjonalizmu.

Metoda Agile opiera się na bezpośredniej komunikacji między członkami zespołów projektowych, tym samym minimalizuje formalności i potrzeby tworzenia dokumentacji co znacząco oszczędza czas pracy nad projektem. Następną cechą jest brak hierarchii korporacyjnej, gdyż sami członkowie zespołów ponoszą odpowiedzialność za nałożone na nich zadania.

Prostota metodologii wpływa nie tylko pośrednio na zadowolenie klienta, ale i bezpośrednio na satysfakcję osób związanych z projektem! Bliska współpraca, poczucie odpowiedzialności oraz brak sztywnych reguł korporacyjnych powodują, że Agile zdobywa serca coraz większej liczby managerów!

Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych metod zdyscyplinowanego zarządzania projektami, a ilość dostępnej literatury, konferencji oraz szkoleń jest naprawdę duża! Już dziś zapisz się na szkolenie, a następnie zastosuj zwinne podejście wśród członków swojego zespołu – to naprawdę działa!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>