Coach 4 You
Rozwój osobisty i coaching dla Ciebie!
Dowiedz się więcej

Pewność siebie drogą do sukcesu

Brak lęku przed nowymi doświadczeniami, całkowite skupienie na nowych zadaniach, nieskrępowana śmiałość podczas nawiązywania kontaktów czy chociażby kompletny brak wątpliwości i wad, które są nieodłączną częścią każdego człowieka. Właśnie tak pewność siebie wyobraża sobie większość ludzi. Czy rzeczywiście da się zbudować pewność siebie na niestabilnych fundamentach? Czy możliwe jest wyćwiczenie pewnych zachowań, które gdzieś w środku nie dają tak łatwo sobą manipulować? A finalnie – jaki ma to związek z budowaniem własnej kariery?

Większość z nas ma zupełnie błędne pojęcie na temat pewności siebie, a co za tym idzie – nie potrafi skutecznie jej w sobie obudzić. Nie jest to bowiem ani brak lęku, ani brak wątpliwości ani skuteczna eliminacja wszelkich wad, które od czasu do czasu przeszkadzają nam funkcjonować. Nie jest to też cecha, która, jak za dotknięciem magicznej różdżki, otwiera wszelkie drzwi do kariery, nowych znajomości czy niesamowitej wiedzy.

 

praca biurowa z komputerem i telefonem

 

Pewność siebie to coś więcej niż przekonanie o swojej wyższości i władzy nad innymi, a odpowiednio wykorzystana, może bardzo pomóc w radzeniu sobie z wszelkimi trudnościami. Człowiek pewny siebie to taki człowiek, który jest w pełni świadomy swojej wartości, czuje się dobrze w swojej skórze. Potrafi być dla samego siebie wyrozumiały i umie zaakceptować pewne wady, których nie jest w stanie zmienić. Potrafi działać nawet pomimo ogarniających go wątpliwości i napięcia, a w jednocześnie jest zupełnie naturalny i szczery w tym, co robi.

Co daje nam pewność siebie? Czy można wpisać sobie ją w życiorys i wykorzystać na rynku pracy? Odpowiedź jest oczywista. Bycie pewnym siebie to niezwykle rzadka cecha, jednak jest dużym atutem podczas budowania własnej kariery. Jeśli zatem marzy nam się sukces w życiu zawodowym, powinniśmy zapomnieć o demotywujących zwrotach i pesymistycznych wizjach. Ważne jest, aby zaakceptować swoje wady i mimo ich obecności postarać się działać jak najsprawniej. Nie można też zapomnieć o tym, aby zaakceptować samego siebie i ostrożnie oceniać swoje możliwości. Jeśli pominiemy ważny aspekt, jakim jest budowanie własnej samooceny, nie będziemy w stanie pójść nawet o krok dalej. Sukces należy od nas samych!

Skorzystaj z formularza kontaktowego i zapisz się na szkolenie!